Aotearoa Aito – Rudderless Va’a Race (NZ)

Updates

Results 2015

by on Mar.18, 2015, under Updates

Division: 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)

Place    Time            Bib#      Name

1   1:07:47             25  Marcel Hellesoe

2   1:07:53             32  Ash Roozendaal

    3   1:08:06             31  Joshua Walters

    4   1:12:33             27  Maori Kava Tere

    5   1:12:59             36  Desmond Daniel

    6   1:19:52             34  Kingi Knowler

    7   1:21:05             30  Mason Matthews

    8   1:22:13             28  Zane Abraham

    9   1:27:05             29  Piripi Pakinga

   10   1:27:37             33  Cassius Felise

   11   1:36:25             38  Wetere Taka-Brown

 

Division: 12km V1 Rudderless – Open Men

Place    Time            Bib#      Name          

    1   1:19:32            103  Cheyenne Moon

    2   1:24:08             90  Peter JACKSON

 

Division: 12km V1 Rudderless – Master Men (40+)

Place    Time            Bib#         Name

    1   1:16:28             66  Maori Tere (Snr)

    2   1:17:09             62  Bunny Palmer

    3   1:25:04             65  Shaye Pettit-Smith

    4   1:28:32             64  Miimetua Siliar

    5   1:34:52             67  Cyrus Tarakona

Division: 24km V1 Rudderless – Open Men

Place    Time             Bib#      Name            

    1   2:00:07            104  Steeve Teihotaata

    2   2:01:40             96  Tupuria King

  3   2:10:22             95  Nohoarii Tahiata

    4   2:12:23             85  Joern Scherzer

    5   2:13:58             94  Bryce Irving

    6   2:15:34             93  Joshua Perese

    7   2:16:14             88  Mark Malaki-Williams

    8   2:16:30            105  Kevin Harbulot

    9   2:16:56             83  Kisione Fonua

   10   2:18:04             86  Kier Henry

   11   2:19:39             91  Brad Anderson

   12   2:21:19             89  Jamille Ruka

   13   2:23:51             80  Heiarii LINTZ

   14   2:25:38             87  Tommy Kingi

   15   2:26:03            101  jeff Ah Kuoi

   16   2:27:17            102  Turanga Kerr

   17   2:28:57             98  Pa Taikato

   18   2:29:49             97  Conan Herbert

   19   2:31:03             82  Will Fonua

Division: 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)

Place    Time             Bib#         Name

    1   2:13:36            109  Karl humberstone

    2   2:14:06            107  Paddy Harding-Rimene

    3   2:15:27            114  Renzo Vernaudon

    4   2:17:23            118  Tonga White

    5   2:18:09            115  Vincent Taputuarai

    6   2:18:33            117  richard pehi

    7   2:18:49            110  Clayton Wikaira

    8   2:23:09            106  Leon Collison

    9   2:29:05            120  Gordon McKay

   10   2:29:19            111  Craig Fenwick

   11   2:37:59            113  Michael Sala

   12   2:38:40            119  Jason Porter

Division: 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)

Place    Time             Bib#     Name     

1     36:47              1  Ky Webb     

2     38:53              2  Kyle Shepherd     

3     40:38              7  Carrell Morunga     

4     41:33              3  Darius Apanui – Nepe     

5     45:08              6  Kewene Edmonds     

6     47:25              8  Kahu Sakey     

7     49:06              9  Ihaka Taka-Brown     

8     50:46              5  jezius peyroux     

9     55:13              4  Pharrel Grbic 

Division: 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)

Place    Time             Bib#        Name     

1     36:30             11  Inamaru Tere    

 2     37:08             21  Rangi-Riana Williams     

3     37:36             14  Manea Swann     

4     39:56             13  Erin Hurst     

5     40:07             10  Te Arawa Tumai     

6     40:37             18  Zane Heta     

7     43:12             22  Mera Penehira   

8     45:05             15  Tuatahi Mihaka     

9     45:42             16  cilla wiki    

10     46:40             17  Tyla-Jade Pagel    

11     47:55             19  Kalaia Heta    

12     48:31             20  Rozelle Daniel    

13     48:36             59  Sandra Staub    

14   1:00:31             12  Loretta kingi  

Division: 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)

Place    Time              Bib#       Name     

1   1:10:31             40  Koha-Alofa Vitolio

2   1:12:45             41  Akayshia Williams   

3   1:14:22             42  Storme Pare     

4   1:19:14             39  Jasmine Munday  

Division: 12km V1 Rudderless – Open Women

Place    Time              Bib#        Name     

1   1:07:16             54  Marianna Hodges     

2   1:09:15             51  Rose King   

3   1:12:17             57  Marama Elkington   

4   1:16:13             56  Kinu Lucas     

5   1:16:30             46  Orohena Brightwell     

6   1:16:37             50  Stephanie Blehaut     

7   1:16:50             52  Raanj Rapana     

8   1:17:23             44  Nenni Disse     

9   1:17:30             48  Hiria Rolleston    

10   1:21:22             45  Ma METI    

11   1:21:24             47  Tina Tapu    

12   1:23:30             49  Abby Wilkinson  

Division: 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)

Place    Time             Bib#       Name    

1   1:14:31             60  Lynora Hati  

2   1:18:37           61  Julz Pua-Tipokoroa     

3   1:26:21             58  Zena Wikaira

Division: 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)

Place    Time             Bib#        Name    

 1   1:16:28             76  Lianne Reaburn     

2   1:17:13             68  Jenny Rasmussen   

3   1:18:39             69  Raipoia Brightwell    

4   1:20:33             75  Tania Albert     

5   1:21:18             77  Liz Tane     

6   1:21:42             78  Karyn Misipeka    

 7   1:22:42             73  Henrietta Sakey    

 8   1:25:29             74  Shelly Hill    

 9   1:25:38             72  Sharon Hawke    

10   1:25:42             71  Analatu Wolfgramm-McKay   

 11   1:26:53             70  Hilda Halkyard-Harawira

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments Off on Results 2015 more...

FAI VA’A SPOT PRIZE!

by on Mar.14, 2013, under Updates

IMG_2889

Comments Off on FAI VA’A SPOT PRIZE! more...

Entries as at 4pm Thursday 14th March 2013

by on Mar.14, 2013, under Updates

Te Otimi Patara 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Maori Tere 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Ash Roozendaal 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Rhei Pare 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Joe Vainepoto 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Kingi Herewini 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Joshua Leilua 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)

Bec Rasmussen 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
Koha-Alofa Vitolio 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
Tiahn Beuth-Pukepuke 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
Kata Brown 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
Milla Brown 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
Storme Pare 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)

Tina Kea Sala 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Auriole Ruka 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Mereana Hodges 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Betty-Anne Monga 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
audrey wikiriwhi 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Julia Pua-Tipokoroa 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Yvette Heke 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Henrietta Sakey 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Tania Albert 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)

Kiwi Campbell 12km V1 Rudderless – Open Women
Marianna Hodges 12km V1 Rudderless – Open Women
Ma Meti 12km V1 Rudderless – Open Women
Diana Malaki-Williams 12km V1 Rudderless – Open Women

Maori Kava Tere 12km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Teremoana Tere 12km V1 Rudderless – Open Men
Mohi Pakinga 12km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)

Jenny Rasmussen 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Hilda Halkyard-Harawira 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Nana Kairua 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
LIZ TANE 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
SUGAR TE PAA 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Nyree King 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
cindy Cornwall 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Lianne Reaburn 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Carolyn Matthews 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)

kraig cornwall 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Ralph Ruka 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Mark Ashurst 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Leon Collison 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Michael Sala 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
lee poimafiti 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
karl humberstone 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Derek Walmsley 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
aaron Te Ahuahu 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
richard pehi 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)

Paddy Harding-Rimene 24km V1 Rudderless – Open Men
Bruce Campbell 24km V1 Rudderless – Open Men
Mitch Olds 24km V1 Rudderless – Open Men
Felipe Dos Santos 24km V1 Rudderless – Open Men
Mark Malaki-Williams 24km V1 Rudderless – Open Men
Tupu King 24km V1 Rudderless – Open Men
Junior Pauka 24km V1 Rudderless – Open Men
David Apelu 24km V1 Rudderless – Open Men
Kisione Fonua 24km V1 Rudderless – Open Men
jeff ah kuoi 24km V1 Rudderless – Open Men
Jörn Scherzer 24km V1 Rudderless – Open Men
Esera Aumua 24km V1 Rudderless – Open Men
Rutene Gabel 24km V1 Rudderless – Open Men
John Ama 24km V1 Rudderless – Open Men
Hoturene Herewini 24km V1 Rudderless – Open Men
Clayton Wikaira 24km V1 Rudderless – Open Men

rob cameron 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Anthony Cribb 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Richard Waldegrave 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Bill Halkyard 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
William (Colin) Cawlins 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Hone Edwards 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Malcolm Hohepa 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Bunny Palmer 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)

Matt Wickham 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Marcel Hellesoe 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Caleb Tamarua Toa 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Caesar Fuemana 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Pirirpi Pakinga 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Kaiel Torea Masters 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Jack Riely 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Angel Daniels 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Des Daniels 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Jacob Parry 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)

Grace Riley 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Inamaru Tere 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Takau Heather Dean 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Emma-may Loretz 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Tyla-Jade Taniora 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)

Comments Off on Entries as at 4pm Thursday 14th March 2013 more...

Enter Now for 2013 Aotearoa Aito

by on Mar.10, 2013, under Updates

Comments Off on Enter Now for 2013 Aotearoa Aito more...

Entries As at Sunday 10th March

by on Mar.10, 2013, under Updates

Name Division
Te Otimi Patara 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
Maori Tere 12km V1 Rudderless – Junior Men (U/19)
   
Bec Rasmussen 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
Koha-Alofa Vitolio 12km V1 Rudderless – Junior Women (U/19)
   
Tina Kea Sala 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Yvonne Rogers 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
Auriole  Ruka 12km V1 Rudderless – Master Women (40+)
   
Kiwi Campbell 12km V1 Rudderless – Open Women
Jenny Rasmussen 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Hilda Halkyard-Harawira 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
Nana Kairua 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
LIZ TANE 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
SUGAR TE PAA 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (50+)
   
kraig cornwall 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Ralph Ruka 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Mark Ashurst 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Leon Collison 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
Michael Sala 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
lee  poimafiti 24km V1 Rudderless – Master Men (40+)
   
Paddy Harding-Rimene 24km V1 Rudderless – Open Men
Bruce  Campbell 24km V1 Rudderless – Open Men
Mitch Olds 24km V1 Rudderless – Open Men
Felipe  Dos Santos 24km V1 Rudderless – Open Men
Mark Malaki-Williams 24km V1 Rudderless – Open Men
   
rob cameron 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Anthony Cribb 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Richard Waldegrave 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
Bill Halkyard 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50+)
   
Salvador, Max Fuemana 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Boys (11-12)
   
Teremoana Tere 12km (Short Course )V1 Rudderless – Open Men
Mohi Pakinga 12km V1 (Short Course) Rudderless – Snr Master Men (50+)
Maori Kava Tere 12km  (Short Course) V1 Rudderless – Master Men (40+)
   
Matt Wickham 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Marcel Hellesoe 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Caleb Tamarua Toa 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Caesar Fuemana 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Pirirpi Pakinga 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Kaiel Torea Masters 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+)
Grace Riley 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Inamaru Tere 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Takau Heather Dean 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Emma-may Loretz 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Comments Off on Entries As at Sunday 10th March more...

RESULTS 2011

by on Apr.20, 2011, under Updates

Avaialble here http://www.aotearoaaito.com/race-results-2011/ 

Thanks to everyone who helped to make the day a success! It was certainly Aito Extreme this year!  Best of luck to Conan, Vesna, Milla and Josh who will be going to Tahiti to race in July! Also big congratulations to Lyn Hadrup who was the winner of the Maui Kanu AITO V1

Special thanks to all our friends from Tahiti who came to support the event. We are lucky to have you all here and appreciate all your help and support.

Thanks to Air Tahiti Nui, Maui Kanu, Viper Vaa, Zem footwear, Louise Henderson and Paddle NZ for all the prizes and spot Prizes.

Comments Off on RESULTS 2011 more...

Entries so far (as at 14th April 2011 -8:30am)

by on Apr.10, 2011, under Updates

Entries to date (14 April 2011 – 8:30am)

NAME CATEGORY
Sherry Carne 12km V1 Rudderless – Gld Master Women (55+)
Lyn Hadrup 12km V1 Rudderless – Gld Master Women (55+)
Julius Petersen 12km V1 Rudderless – Junior Men 
DJ Mahara 12km V1 Rudderless – Junior Men 
Levi Motu 12km V1 Rudderless – Junior Men 
Joshua Perese 12km V1 Rudderless – Junior Men
Deidre Hills 12km V1 Rudderless – Junior Women 
Sally Motu 12km V1 Rudderless – Junior Women 
Kamilla Brown 12km V1 Rudderless – Junior Women 
Kataraina Brown 12km V1 Rudderless – Junior Women 
Natalie Barke 12km V1 Rudderless – Junior Women 
Sasha Beamsley 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Birgit Meister 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Tina Sala 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Tracy Gilmore 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Rosie Mitchell 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Tangihaere Ormsby 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Lesa Clarke 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Mei Tuicolo (Aus) 12km V1 Rudderless – Open Women 
Ma Meti 12km V1 Rudderless – Open Women 
Vesna Aroha Radonich 12km V1 Rudderless – Open Women 
Rebekka Still 12km V1 Rudderless – Open Women 
Pauline Benson 12km V1 Rudderless – Open Women 
Kinu Lucas (Tahiti) 12km V1 Rudderless – Open Women 
Tania Albert 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Betty Anne Monga 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Frida Faura (Tahiti) 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Analatu Wolfgramm-McKay 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Nana Kairua 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Owen Pau’u 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
kraig cornwall 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Daryl Leaf (Aus) 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Judge Poutapu 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Tonga White 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Nigel Draper 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Aaron Te Ahuahu 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
rehua pussell 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Maori Kava Tere 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Miimetua Siliar 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
MIHIMANA Jerry (New Cal) 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Gordon McKay 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Clayton  Wikaira   24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Kingi Gilbert 24km V1 Rudderless – Open Men
jeff ah kuoi 24km V1 Rudderless – Open Men
Mark Malaki-Williams 24km V1 Rudderless – Open Men
Conan Herbert 24km V1 Rudderless – Open Men
Michael Sala 24km V1 Rudderless – Open Men
Teremoana Tui Tere 24km V1 Rudderless – Open Men
TIHOPU Heimoana (New Cal) 24km V1 Rudderless – Open Men
Kisione Fonua 24km V1 Rudderless – Open Men
Sean Herbert 24km V1 Rudderless – Open Men
lance hibbert 24km V1 Rudderless – Open Men
Tim Tapsell 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Richard Waldegrave 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Athol Gardner 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Henare Karauna 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Mike Colenso-Mita 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Tony Carne 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Jean Chicou (Tahiti) 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Piripi Pakinga 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Boys (11-12) 
Metua Ewart 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Boys (11-12) 
Inamaru Tere 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Girls (11-12) 
Koha Alofa Vitolio 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Girls (11-12) 
Rautea Mitchell 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Girls (8-10) 
Rahera Taka-Brown 3km V1 Rudderless Tamariki Race – Girls (8-10) 
mohi pakinga 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Rhei Pare 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Wetere Taka-Brown 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Patiariki Mitchell 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Angie Poutapu 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Liz Nelson 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Storme Pare 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)

Dont forget to get your entries in TODAY BEFORE MIDNIGHT – or it will cost you $10 extra to enter on the day

Every entry goes in the draw for a Maui Kanu V1 (You have to be present at the venue for all spot prizes)

Comments Off on Entries so far (as at 14th April 2011 -8:30am) more...

Enter online Now!

by on Mar.23, 2011, under Updates

Comments Off on Enter online Now! more...

Race results are up!

by on Apr.12, 2010, under News, Updates

Comments Off on Race results are up! more...

Who is Paddling Saturday??

by on Apr.08, 2010, under News, Updates

97 Entries! Can we get 3 more?

Name

Division
Joshua Perese 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16)
Aubrey Fretwell 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16)
Apanui Poihipi-Tiraha 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16) 
Hemi Wahapango 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16) 
Jackson Tamaariki-Campbell 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16) 
Turanga Barclay-Kerr 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16) 
Kingsley Smith 12km V1 Rudderless – Junior Men (19-16) 
Alyssa-Jean Savelio 12km V1 Rudderless – Junior Women (19-16)
Rachel Kingi 12km V1 Rudderless – Junior Women (19-16)
Kata Brown  12km V1 Rudderless – Junior Women (19-16)
Milla Brown  12km V1 Rudderless – Junior Women (19-16)
Tu-Ira Stowers 12km V1 Rudderless – Junior Women (19-16)
Dale Thomas 12km V1 Rudderless – Junior Women (19-16)
Sasha Beamsley 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44)
Mereana Hodges 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Maylene Papuni 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Nana Kairua 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Tina Sala 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Ngaire Pehi 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Lesa Clarke 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Kelley Korau 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44) 
Rosina Wikaira 12km V1 Rudderless – Master Women (35-44)  
Ma Meti 12km V1 Rudderless – Open Women (20-34) 
Vesna Radonich 12km V1 Rudderless – Open Women (20-34) 
Bernie Murch 12km V1 Rudderless – Open Women (20-34) 
Betty-Anne Monga 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Sugar Te Paa 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Tania Albert 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Audrey Wikiriwhi 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Liz Tane 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Lianne Reaburn 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Joss Scott 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
Maria Tetohu 12km V1 Rudderless – Snr Master Women (45-54) 
RIchard Pehi 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Jason Lloyd 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)
Martin Helleur 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Mike Colenso-Mita 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Leon Collison 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Raymond Lambert 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Clayton Wikaira 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Rehua Pussell 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Jason Paora Porter 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Tonga White 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
Raymond Timihou 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49) 
aaron te ahuahu 24km V1 Rudderless – Master Men (40-49)  
Jeff Ahkuoi 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Mario Mausio 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Mark Malaki-Williams 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Troy Dolman 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Tama Hata 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Lance Roozendaal 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Michael Sala 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Shannon Moon 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Junior Pauka 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Paora Monk 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Aaron Kereopa 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Paul Roozendaal 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Tua Henry 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Bevan Roozendaal 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Allen Mitchell 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Stephen Roulston 24km V1 Rudderless – Open Men (20-39) 
Bunny Palmer 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59)
Richard Waldegrave 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Rikimoana Williams 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Bill Halkyard 24km V1 Rudderless – Snr Master Men (50-59) 
Maori Kava Tere 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Teremoana Tui Tere 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Wetere Taka-Brown 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Aaron Brown 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Vaun O’Callaghan 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Jeffery Fox 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Ash Roozendaal 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Damian Mahara 6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Taniora Motu  6km V1 Rudderless – Short Course Men (12+) 
Epenesa Iosua 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)
Patiariki Mitchell 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+) 
Tamara Taka-Brown 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+) 
Tiahn Beuth-Pukepuke 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+) 
Storme Pare 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+) 
Hinewairere Warren 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+) 
Natalie Barke 6km V1 Rudderless – Short Course Women (12+)  
Jeremy stephenson 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49)
Clinton Toi 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49)
Maika Nuku 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49) 
Geoff Evison 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49) 
Peter Boyd 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49) 
Gavin Houghton 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49) 
John Findlay 6km Stand Up Paddle Board – Master Men (40-49) 
Eldon park 6km Stand Up Paddle Board – Open Men (20-39) 
Turanga Kereopa 6km Stand Up Paddle Board – Open Men (20-39) 
Sean Hovell 6km Stand Up Paddle Board – Open Men (20-39) 
Greg Barfoot 6km Stand Up Paddle Board – Open Men (20-39) 
Tare Kereopa 6km Stand Up Paddle Board – Open Men (20-39) 
Victoria Stuart 6km Stand Up Paddle Board – Open Women (20-34) 
Mark Houghton 6km Stand Up Paddle Board – Snr Master Men (50-59) 
Rose Houghton 6km Stand Up Paddle Board – Snr Master Women (45-54)
Comments Off on Who is Paddling Saturday?? more...

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...